Byla právě neděle, když se náš malý dobrodruh toulal veselickými lesy. Bylo nevídané, krásné babí léto a stromy se oblékly do nádherných barevných kabátů.

Dobrota se kochal tou úžasnou scenérií a vůbec se mu nechtělo nic dělat. Ale vždyť je vlastně neděle a toto slovo vzniklo od slova NEDĚLAT, tak proč by měl někam pospíchat nebo mít dokonce výčitky, že dnešní den stráví pouhým lelkováním, kocháním se………………… zkrátka nic neděláním?????

To by nebyl dobrota, kdyby šel do lesa a nevzal si sebou košík nebo cokoliv, do čeho by mohl dát to, co najde, nebo posbírá. A tentokrát to byly bedly, které se v lese tyčily jako stožáry, a protože skřítek má bedly rád (především bedlové řízky), nenechal snad ani jednu v lese samotinkou????

Už měl plný košíček, když se vracel domů. Představoval si, jak si je pěkně smaží na pánvičce a tu najednou se sluníčko schovalo za obrovitánský tmavě šedivý až černý mrak, který vypadal velice nazlobeně. Ještě že už byl skřítek skoro doma, protože najednou začalo pršet. Ale nejenom pršet, ale začal foukat silný a rychlý vítr. Dobrota byl už doma, když kouká z okna a vidí, jak vítr odnáší napadané větve a vypadalo to, že snad sebou vezme cokoliv, co se mu připlete do cesty.

Bouře vypadala opravdu děsivě a trvala několik hodin. „Ještěže mám tak bytelný domeček a žádná taková bouře ho nerozhází,“ uvažoval a děkoval si Dobrota.

Bouřlivý déšť střídající se s vichrem přestal až k večeru, kdy se už stmívalo a Dobrota zrovna chystal večeři. Najednou uslyšel klepání na dveře doprovázené pláčem. Šel otevřít a za dveřmi vidí nešťastné, uplakané prasátko Neposedu. „Copak se Ti stalo prasátko?“ Zeptal se starostlivě skřítek. „Dododobroroto,“ koktalo prasátko. Přes ustavičný pláč nemohlo ani mluvit. „Stalo se něněcoco hroroznéného. Vichřice mi vzazala dodomek a jájá teď nenemám kdekde byydlelet.“ Vykoktal ze sebe Neposeda. Skřítek byl překvapený a nějakou dobu mu trvalo, než pochopil, co se vlastně stalo. „Neposedo, můžeš dnes přespat u mě, zrovna chystám večeři a během ní určitě něco společně vymyslíme.“ Usedli ke stolu a prasátko vyprávělo, co se vlastně stalo a že o všechno přišlo. Pak začali přemýšlet, co udělají a najednou Dobrota zvolal: „Neposedo, už to mám. Postavíme ti nové obydlí a pořádné, bytelné, aby se už tato situace neopakovala.“ „Ale Dobroto, sami to nezvládneme,“ odpověděl smutně Neposeda. „Netvrdím, že budeme vše dělat sami. Zítra ráno, až se vyspíme obejdeme své kamarády v lese a požádáme o pomoc. Zatím budeš bydlet u mne.“ Rezolutně prohlásil skřítek a usmíval se tomu, jak to pěkně vymyslel. Neposeda byl nápadem nadšený????

Druhý den ráno se vydali do lesa žádat o pomoc. A co myslíte děti, stavěli nakonec skřítek s prasátkem obydlí sami? Jistěže ne…. Všechna zvířátka v lese přislíbila pomoc. Neztrácela čas a ještě ten den se začalo s přípravami. Dobrota se stal nejen projektantem, ale i zedníkem a stavebním dozorem..

Neposeda chtěl domek ze dřeva,  barevný a  veselý. Stavebního materiálu bylo v lese dost a tak se zvířátka pustila do díla.  Práce jim šla od ruky. Trvalo pouze několik dní a  dílo bylo hotové. Prasátko zářilo štěstím.

Děti, jak jste se dozvěděli, prasátko chtělo domek ze dřeva. Poznaly byste, jaké listy patří k jakému stromu?

 

[mkdf_button size=“medium“ type=““ text=“Stáhnout příběh v PDF“ custom_class=““ icon_pack=“font_awesome“ fa_icon=“download“ link=“http://www.indoorfun.cz/wp-content/uploads/2021/02/jak-se-stal-dobrota-stavitelem.pdf“ target=“_self“ color=““ hover_color=““ background_color=“#32355D“ hover_background_color=““ border_color=““ hover_border_color=““ font_size=““ font_weight=““ margin=““]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.